ÜYE GİRİŞİ ÜYE OLMAK İÇİN ALTTAKİ LİNK İ TIKLA

MUŞ SPOR

 Okulların 3 aylık yaz tatiline girmesi ile birlikte genel bir futbolcu seçmeleri için tüm okullara ilanlar asarak 1990-1998 doğumlu sporcular arasında seçme yapılması için 16 Haziran 2008 tarihinde yapılan seçmelere inanılmaz bir katılım olmuştur. Uzun süreden beridir yapmış olduğumuz çalışmalarımızda 40 tane minik yani 1996-1997-1998 doğumlu sporcular seçilmiştir. 20 yıla yakındır yapmış olduğum altyapı çalışmalarında ilk kez böylesine yetenekli gençleri bir arada bulmanın keyfini yaşamaktayız. Buradan Muş’taki sporu seven tüm velilere seslenmek istiyorum. İlk kez 1996-1997-1998 yaş grubu sporcu aldığımızı ve bunları haftanın 7 günü sabah saat 09:30’da suni çim sahada bilimsel olarak çalışmalara başladığımızı ve Muş’un sporunun geleceğini bunların kurtaracağını aynı zamanda bu kulüpten birinci lig kulüplerine çok sayıda sporcu kazandıracağımızı özellikle bilmenizi isteriz” dedi.
Ben bu işe maddi ve manevi her şeyimi verdi ve vermeye devam edeceğim. Yapmak isteyip de yapamadım çok şeylerin olduğu bilincindeyim. Bu yapmak istediğim tüm güzelliklerin mutlaka geleceğini özellikle bilinmesini istiyorum. Yaş grubu 10 ile 12 olan bu çocukları toplarken ne denli söylemlerimizin doğru olduğunu bilmenizde fayda vardır. Gönül isterdi ki üç aydır yapmış olduğumuz bu çalışmalarımızda Muş’ta yaklaşık 20 kulübün olduğu bir ilde bu gençlerle başka kulüplerin de ilgilenmesi çok güzel olacaktı ama maalesef çok güzel suni çim saha olmasına rağmen hiçbir kulübün duyarlı olmaması beni çok üzmektedir. Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün geçen yıl ilimize atanmasının hemen akabinde ayağının tozuyla hemen Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden 250 bin YTL ödenek alıp bu sahayı Muş gençliğine sunması takdire şayandır. Özellikle kendisine tüm Muşlular ve spor camiası adında şükranlarımı sunuyorum.
 Ayrıca TİGEM İşletmesi’ne yeni atanan Sayın İbrahim Sayın’a TİGEM Spor Kulübünün feshedilip hedef büyütülmesi için Yeni Muş Spor Kulübü’nün kurulmasında özellikle kendisinin istekleri doğrultusunda Muş gençlerine TİGEM sosyal tesislerinin ve kulüp yerinin onarılıp sahasının çimlenmesine ve tüm imkanları kendisi tarafından verilmesine, Muş Spor’un tekrar üçüncü lige çıkması için her türlü maddi ve manevi katkıyı vereceklerine dair söz vermesi bizleri inanılmaz sevindirmiştir. Bizler kulüp yönetimi olarak kendisine minnettarız. Buna mukabil Sayın Valimizin kurumları ziyareti esnasında Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaretlerinde kulüp olarak gençlerle yapmış olduğumuz çalışmaları yerinde görmeleri ve gençlerle sohbet etmeleri ve altyapıya önem vereceklerine dair konuşmaları da bizleri çok sevindirmiştir.